Masaža za Bolove u Leđima - Učinite Sigurnim i Ugodnim

· 3 min read
Masaža za Bolove u Leđima - Učinite Sigurnim i Ugodnim

Masaža za bolove u leđima je popularna terapija za ljude koji žele da ublaže stres i bol u leđima dovođenu od prekomjerne snage, nepravilnih pokreta i dugog vremena provedenog u nepravilnom držanju. Međutim, kako bi terapija pružila primeranu korist, potrebno je da se postave određena pravila i preporuke kako bi se osigurala sigurna i udobna sesija i ono što je još važnije, postići željeni cilj.

Prvo i najvažnije je da se masaža za bol u leđima primjenjuje isključivo prema preporukama i uputama stručnjaka i da se uključe samo iskusni i licencirani terapeuti. Pored toga, masaža se ne može raditi bilo gdje, već mora biti pravilno zagrijana, čista i udobna prostorija. Ovo treba da se postigne pažljivim čišćenjem, korištenjem hipoalergenih i higijenski bezbednih ulja za masažu i čuvanjem pravilne temperature u prostoriji.

Preporučuje se da se tokom masaže reduciraju fizički napor i psihički stres i da se daje maksimalno stanje opuštenosti tako da pacijent može uživati u doživljaju. Primjeri ovih aktivnosti su: dobra, potpuna disanja tokom seanse masaže, manevri relaksacije i/ili meditacije tokom i nakon završene seanse. Zvučne vibre također mogu biti od pomoći kada se čuju u pozitivnom okruženju.

Također, potrebno je da se temelji na dobrim tehnikama poput dubokog tkiva i stimulacije limfnih kanala, za postizanje maksimalnih rezultata u što kraćem periodu. Također je važno kontrolisati pritisak tokom sesije, kao i brzinu pritiska. Pritisak treba da bude relaksirajući, a ne uznemirujući i brzina i tehnika usmene komunikacije između pacijenta i pacijenta također se mora održavati kako bi se ovaj osećaj stvarno osetio.

Tokom sesije masaže, može se koristiti malo topline za ublažavanje bola. Nekoliko toplih obloga takođe bi mogli da se postave na mestima koja trebaju da se masiraju kako bi se snizila temperatura i smanjila spazam. Ručne terapije i pritisak aplikovan tokom seanse takođe su efikasne metode za regulaciju mogućih tacaka bola i kontrole za bolnim sensacijama.

Uporaba limfne drenaže može pomoći da se ublaži bol i poboljša zdravlje ukupnog tela, s obzirom na to da limfni sistem reguliše metabolizam. Limfna drenaža, sprovedena pravilno uz odgovarajuću tehniku, može ublažiti puno simptoma, od glavobolje do bola.

Pored toga, masažama se može primeniti i refleksni postupak kojim se koriste kolena, laktovi i drugi delovi tela. Udarci, brušeni i pritiska preko ovih delova na refleksne zone postavljenih na stopalima i rukama, mogu dovesti do sniženja toksina i začepljenih kanala.

Također, čišćenje duktusa i efekti terapije sarađuju s kompresijom i relaksacijom mišića. Odgovarajuće pritiskanje i povlačenje kristeški i druge specifične tehnike za masaže, kao što je ne-tišina od tekstila, divljanje, mlećenje i paletiranje, mogu poboljšati funkcionisanje vezivnog tkiva, limfe i mišića.

Terapija topline takođe ima svoju ulogu u masažama. Korištenje toplih obloga, losiona ili čak toplih loptica, idealne je rešenje za ne samo rastomaćenje mišića, već i smanjenje upale i poboljšanje cirkulacije kiseonika i krvi. Također može pomoći u ublažavanju osetljivosti i olakšati usvajanje odgovarajućih tehnika.

Na kraju, za bolji rezultat, preporučuju se nou-tog terapije koje pomažu u prevladavanju emocionalnih tegoba. Akupresurni tretmani na području glave i vrata uhljebiti će razdražljive receptore i obezbediti da se bol značajno smanji.

Masaža je odlična metoda za ublažavanje bola, ugodne vibracije i lakoća koju obezbeđuje, važna je za regeneraciju mišićnog tkiva. Sveučilišna istraživanja pokazuju da bol u mišićima obično ponavlja, te se drevna tehnika masaže brzo i efikasno sprovođenja u modernom svetu.

Masaža takođe pozitivno utiče na metabolički poremećaji i prehladu. Ako se masaža sprovodi  erotski spojevi , pokazalo se da smanjuje i bolove usled temperaturnih promena i respiratornih infekcija.

Takođe, masaža se smatra snažnim i efektivnim oružjem protiv bolova u leđima i grčeva u mišićima. Zamena težine, zategnutosti i intenziteta opterećenja treniranjem tokom seansi masaže, može se postići bolja okluzija arterija i venske cirkulacije, te se tim načinom smanjuju opterećenja tekstura, naprezanja i zglobova koji doprinose smanjenju bola u leđima.

Masaža takođe može pozitivno da utiče i na bol u zglobovima. Masaža pomaže u povećanju lokalnog cirkulacije, a kao rezultat toga, dolazi do smanjenja nadražljivosti od bolova. Zbog toga, pokretljivost može da bude poboljšana, a time se oseća značajna poboljšanja u rešavanju problema bola.

Korišćenje tehnika dubokog tkiva pomaže da se promene nivoa kiseonika, isolovanog od strane nervnog sistema, kako bi se smanjila čirpka senzora i usmerila u funkciju. Uparivanje između pokreta i disanja, korišćenje kontrakcije mišića, pažljivo promatranje funckini sistema i trajna korekcija postupaka, dovode do smanjenja osećaja bola, čime se pravi bezbedan i udoban okvir za pacijenta.